Berend Smit (1961)

Berend Smit

Ansiklopedi:    Küçük bir çocukken çok meraklıydım ve herkese ‘neden’ ve ‘nasıl’ sorularını sorardım. Beş yaşımdan itibaren evde Ansiklopedi okumaya başladım. Bu sayede bilgim geniş ölçüde gelişti. Kuantum fiziği, psikoloji, felsefe, teoloji, nöroplastisite ve nano-teknoloji üzerine ortalama olarak yılda 100 (e-)kitap okurum.

Career      In my career, I have worked as an International Trouble-shooter throughout the world for companies and organizations. I lived in the USA for about 10 years. In the past I have been on many stages in the world to tell about my unique way of thinking. I also worked with many famous people, but this is not important. According to my way of thinking; Successes of the past do not apply to receiving your desired situation and your success.

Kariyer:       Kariyerimde, şirketler ve kuruluşlar için dünya çapında Uluslararası Sorun Çözücü olarak çalıştım. Amerika Birleşik Devletleri’nde 10 yıl yaşadım ve çalıştım. Geçmişte, düşünme tarzımı anlatmak için dünyada birçok sahnede bulundum. Birçok ünlü insanla da çalıştım, ama bu çok önemli değil. Benim düşünce tarzıma göre, şimdiki ve geçmişteki başarılarım, istediğin durumu elde etmen ve senin başarın için geçerli değildir. Hala şirketler için çalışmaktan zevk alıyorum ve Benim Kitabım ile şirketlerde başarıya ulaşmanın çok daha hızlı gittiğini fark ediyorum.

Life is Beautiful

Berend, Benim Kitabım hakkında der ki:

“Benim düşünme tarzım basittir: İstediğim durumu, sonundan bakarak onu gerçekten deneyimliyormuş gibi, düşünürüm. Bu düşünme tarzı ve temelinde yatan teori şimdi Benim Kitabım’da açıklanmaktadır. Böylece Benim Kitabım'ı okuduğunda, sen de istediğin durumu elde edebilirsin." 

Diana Polder (1966)

Diana Polder

Arayışta:     Berend'le tanışmadan önce, her zaman çocukken kuvvetlice deneyimlediğim o aynı varoluş halini araştırmıştım. Meraklı bir çocuktum ve her hafta kütüphaneden eve kitap yığınları taşıyordum. Benim Kitabım’ı yazdıktan sonra, çocukken çoğu zaman kendi dünyamda yaşadığımı anladım.

Nasıl ve Neden:     Çekim yasası ve kuantum fiziğiyle her zaman ilgilenmişimdir, ancak bunlar bana istediğim cevapları vermedi. Benim Kitabım'ı yazarken Berend'e tüm ‘nasıl’ ve ‘neden’ sorularını sordum. ‘Bilinçüstü’nden Yaşamak’ derken Berend'in ne demek istediğini biliyorum. Ben anlıyorum, o bunu yaşıyor.

Düşünme tarzını basit bir dille ifade ederek, Benim Kitabım herkese hitap eden bir kitap haline geldi.

Organize Etme:   Besides being a writer, I am a Life & Work organizer and like to organize and structure things. Powerful, without judgment and with respect for your own direction and choices, I stimulate you to always receive your desired situation.

Diana, Benim Kitabım hakkında der ki: "Aslında bu düşünce tarzı şaşırtıcı derecede basittir. Bunun için bir şey yapmana gerek yok. Zaten sen ‘O’sun. Benim Kitabım'ı yazarken, benim için en büyük aydınlatıcı bu oldu. Bir insan olarak hayatı son derece karmaşık hale getiriyoruz, oysa Bilinçüstü’nden Yaşamak çok basittir."

 

Photo's: Magnetic Fotografie